همون طور که قبلا هم گفتم کلا علاقه‌ای به N تا اپلیکیشن زبان داشتن روی گوشی ندارم. برای همین کل اپلیکیشن‌های الان من همینه که تو این تصویر می‌بینین. نه اینکه اپلیکیشن‌های خوب دیگه‌ای وجود نداره،نه! نمونه‌اش همین اپلیکیشن Memrise که برای خیلی‌ها کاربردی بوده. بحث اینه با توجه به هدفم همین 4 تا کار من رو راه‌ انداخته.

از اپلیکیشن لانگمن شروع می‌کنم که بر همه م که چرا اهمیت داره. خلاصه اینکه منبع و مرجع است. حالا من ازش چه استفاده‌ای می‌کنم؟! زمانی که می‌خوام ماهیت یک کلمه رو تشخیص بدم. مثلا فعله، اسمه، صفته یا قیده. یا مثلا اگه فعله آیا نقش دیگه‌ای هم می‌تونه بپذیره؟! یا اینکه اون کلمه در چه معناهایی می‌تونه بکار بره. نکته خوبش اینه که با توجه به هر معنای که اون کلمه می‌پذیره چند مثال آورده و بعدا میگم از این مثال‌ها کجا استفاده می‌کنم. کلیک کنید!

اپلیکیشن بعدی تحلیلگرانه، که یه اپلیکیشن فارسی-انگلیسیه. شاید یه سریا بگن که بخاطر فارسی بودنش بهتره استفاده نشه. آدم‌ها متفاوتن. من ترجیح‌ام اینه وقتی معنی یک کلمه رو نمی‌دونم از همچین دیکشنری استفاده کنم تا لانگمن. چون اونجا شاید موقعیت و مثال‌ها رو بخونم و یا نتونم معنی رو تشخیص بدم یا خیلی طول بکشه تا بفهمم منظورش چیه. ترجیح میدم معنی رو سریع با دیکشنری فارسی-انگلیسی یاد بگیرم. قبلا از Fast Dic استفاده می‌کردم که به اندازه تحلیلگران ازش راضی نبودم برای همین حذفش کردم. الان هم نمی‌دونم اپلیکیشن بهتری از این وجود داره یا نه. همین که نیاز الان من رو رفع می‌کنه برام کافیه. علاوه بر معنی من تلفظ‌ها هم با تحلیلگران چک می‌کنم چون قابلیت تلفظ آفلاین رو داره و برای منی که دوست ندارم وقتی درس می‌خونم به نت وصل باشم بسیار کاربردیه. این ویژگی رو لانگمن نداره. اون فقط تلفظ آنلاین داره.

اپلیکیشن Anki: کاربردهای خیلی جالبی داره این اپلیکیشن.در واقع شما خودتون برای هر مبحثی که میخواین یاد بگیرین که یکیش می‌تونه زبان باشه تو این اپلیکیشن فلش کارت درست می‌کنین. قابلیت اضافه کردن صدا، عکس و . هم داره، که همین مثلا باعث شده بچه‌های پزشکی و پیرا پزشکی هم زیاد ازش استفاده کنن. تو یوتیوپ نحوه استفاده ازش رو جستجو کنین تا به میزان باحال بودنش پی ببرین. من چون آزمون زبانم نزدیکه فقط راجع به مباحث مختلف فلش کارت درست می‌کنم. مثلا کلماتی که تو 504 و کلمات ضروری تافل نیست (بعدا میگم چرا فلش کارت این‌ها رو درست نمی‌کنم) رو به صورت طبقه بندی شده واردش می‌کنم و حالا برای اینکه اگه معنی کلمه‌ای یادم نیومد سریع نخوام معنیش رو برام نشون بده، کنار اون کلمه یکی دو مثال می‌زنم که با خوندن اون مثال‌ها معنی کلمه یادم بیاد. این مثال‌ها هم خیلی راجت از لانگمن کپی می‌کنم. برخلاف نسخه ویندوزش، نسخه اندروید لانگمن اجازه کپی رو بهت میده و خیلی کارم رو راحت کرده. (نمای رو و پشت فلش کارت)

و اما بانک حافظه 504 و تافل: بله همه ما می‌دونیم که بهترین راه یادگیری یک کلمه اینه که در Speaking و Writing ازش استفاده کنی تا برات نهادینه بشه. اما من نوعی که الان مثلا آزمون زبانم نزدیکه در واقع اهمیت آزمون برام بیشتر از اینه که بخوام به اون شیوه وقت گیر کلمات رو برای خودم نهادینه کنم. در نتیجه نیاز به مرور مرتب کلمات دارم که این اپلیکیشن به بهترین شکل ممکن این فضا رو برام فراهم می‌کنه.  504 و کلمات تافل رو به صورت درس به درس جدا کرده و برای هر کلمه معنی،تلفظ، هم معنی‌های اون کلمه، مثال و ترجمه اون مثال رو آوره که تو این تصویر می‌تونین ببینین و یه قسمت هم داره به اسم فلش کارت که می‌تونین کلماتی که خوندین رو مرور کنین. همون طور که گفتم اونقدر کامل و کاربردی هست که دیگه نخوام کلمات این دو مبحث رو وارد Anki کنم. (نمای کلی و صفحه مورد به هر کلمه)

پ.ن: من امروز Memrise رو نصب کردم اما نتونستم باهاش کار کنم :/ در واقع وقتی نصبش می‌کنی میگه چه زبانی صحبت می‌کنی؟! تا با اون زبان مادری خودت، زبانی که میخوای رو بهت آموزش بده. اما زبان فارسی رو نداشت و من هر چی انتخاب میکردم با اون میخواست انگلیسی رو به من یاد بده که خب قاعدتا به درد نمی‌خوره دیگه. واقعیتش اینه الان حوصله جستجو کردن ندارم، اگه کسی راه‌حلش رو می‌دونه بهم بگه چون می‌خواستم ببینم چه جوریاست.

پ.ن 2: اگه اپلیکیشن دیگه‌ای می‌شناسین که به نظرتون خوبه لطفا معرفی کنین.

اپلیکیشن‌های کاربردی زبان

رو ,اپلیکیشن ,اون ,  ,هم ,کلمه ,فلش کارت ,اون کلمه ,این اپلیکیشن ,در واقع ,که تو ,آزمون زبانم نزدیکه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه اینترنتی پرشام ملکا دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. ahangeiranii کسب درآمد از اینترنت App_ترفندfree آموزش زبان آنلاین خبر مرنت hokmabad Ranah02maya
دزدگ